Kwidzyn to przytulne miasteczko położone przy południowo – wschodniej granicy województwa pomorskiego na terenie Dolnego Powiśla. Powierzchnia miasta to 21,82 km2, a liczba mieszkańców sięga 38 000. Do Gdańska jest niecałe 100 km.
Początki miasta sięgają XI wieku, a jego historia jest bardzo ciekawa i burzliwa. Miasto przeżyło zniszczenie w średniowieczu, później odbudowali je Krzyżacy, miasto było też pod rządami Prus, a w roku 1945 Armia Radziecka urządziła z niego szpital polowy dla około 20 tysięcy żołnierzy. Opuszczając Kwidzyn Armia Radziecka spaliła doszczętnie starówkę miasta, która do dziś nie została odbudowana. Zniszczone i opustoszałe miasto przeszło pod rządy Polski i tak już zostało. Dzięki dobremu zarządzaniu i otwarciu na inwestycje miasto kwitnie, rodzi się dużo dzieci (o czym wiemy dzięki praktykom na oddziale położnictwa), a mieszkańcy mają pracę i nie muszą poszukiwać jej poza granicami kraju.
Wjeżdżając do Kwidzyna od razu rzuca się w oczy urozmaicona rzeźba terenu, zarówno miasta jak i okolic: górki, pagórki, dolinki, lasy, rzeki i jeziora. Miasto oferuje tereny sprzyjające turystyce pieszej, rowerowej, a stadnina w Miłosnej umożliwia jazdę konną, zaś otaczająca miasto od południa rzeka Liwa stwarza doskonałe warunki do spływów kajakowych.